Правила виплати аліментів

Правила виплати аліментів 2019 200 x 133Один із способів забезпечення захист прав дитини є стягнення аліментів з одного з батьків після розлучення сімейної пари. Столичина юстиція консультує щодо виплати аліментів на дитину: Сімейний кодекс України передбачає збільшення або зменшення суми виплат. Існує два способи виплат аліментів:
• мирне вирішення проблеми;
• примусове рішення, тобто через суд.

Як оформити аліменти за взаємною згодою?
Один із батьків може подати заяву за своїм місцем роботи, місцем виплати пенсії, стипендії про нарахування аліментів на дитину, вказавши розмір та строк. Заява подається особою, яка буде сплачувати аліменти, а не особою, на користь якої сплачуються аліменти. Аліменти відраховуються не пізніше триденного строку від дня, встановленого для виплати заробітної плати, пенсії, стипендії.
Якщо аліментник вирішив платити в добровільному порядку, то це можна зробити декількома способами.
• готівкою при зустрічі (в такому випадку рекомендується складати розписку про отримання аліментів);
• банківським переказом на рахунок (видається квитанція про переказ коштів);
• поштовою пересилкою на адресу одержувача (рекомендовано оформити повідомлення про отримання грошей);
• за допомогою спеціальних електронних систем, наприклад, Western Union та інших.
Рекомендовано зберігати докази оплати аліментів на утримання саме вашої дитини.
Як платити аліменти через банк?

Оплатити аліменти через банк можна двома способами:
• через касу, оформивши платіж на розрахунковий рахунок дитини або батька;
• за допомогою пересилання коштів з карти на карту.
У будь-якому випадку в платежі повинні бути вказані такі дані;
1. дата платежу;
2. дані платника;
3. дані одержувача;
4. призначення платежу. Тут слід обов'язково вказати, що гроші передаються на утримання дитини (краще вказати ПІБ дитини) за певний період (місяць, квартал, рік і т.д.).
Обов'язково зберігайте квитанцію з банку.
Як платити аліменти за договором?
Сімейний кодекс України дозволяє батькам укласти спеціальний договір. З його допомогою можна добровільно регулювати відносини між колишнім подружжям.
У договорі вказується сума аліментів, порядок їх виплати, терміни і способи.
Крім того, для уникнення конфліктних ситуацій необхідно стежити не тільки за наявністю письмового підтвердження передачі аліментів за угодою, а й за правильністю їх оформлення.
Як правильно платити аліменти безробітному
Згідно з українським законодавством, в такому випадку платник повинен встати на біржу праці і продовжити виплату аліментів з допомоги по безробіттю.
Як платити менше аліментів?
Бувають випадки, коли аліментник виявляється не в змозі платити встановлену суму. Це може бути пов'язано з:
• зміною сімейного стану (наприклад, народження дитини);
• зміною матеріального стану (зміна роботи, втрата стабільного заробітку);
• погіршення стану здоров'я (наприклад, якщо потрібна операція тощо).
Для цього потрібно подати позовну заяву до суду.
Відповідно до закону, мінімальні аліменти на дитину повинні становити не менше 50% від прожиткового мінімуму, визначеного законом для утримання дитини.
Максимальний розмір аліментів дорівнює сумі 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку.
Крім того, існує ряд умов, які допомагають визначити суму аліментів, які повинен платити батько:
1. розмір регулярного щомісячного доходу;
2. наявність або відсутність нерухомості у власності;
3. загальна кількість людей, які перебувають на утриманні у платника аліментів (інші діти, батьки, подружжя);
4. рівень загальної фінансової забезпеченості дитини;
5. необхідні витрати на навчання або надання медичної допомоги дітям.
Чому можуть збільшити розмір виплат?
Розмір аліментів, який був раніше, можуть збільшити. Існує кілька законних підстав для цього:
• навчання дитини;
• серйозне захворювання;
• інфляція;
• зміна роботи, яка привела до підвищення добробуту аліментщика.
Покарання за несплату аліментів
• внесення неплатника в Єдиний реєстр боржників;
• обмеження у праві виїзду боржника за межі України;
• позбавлення прав на водіння автомобіля;
• обмеження права користування вогнепальною, мисливською або пневматичною зброєю;
• суспільно корисні роботи.

Your IP: 18.210.23.15
Server Time: 2019-12-12 05:55:33