СЛАВА УКРАЇНІ!!!

Про державну реєстрацію рішення про припинення громадського об’єднання

Правопросвітницький проект Міністерства юстиції «Я МАЮ ПРАВО!» покликаний підвищити юридичну грамотність громадян. Активні українці можуть створити громадську організацію. Це - об'єднання громадян, яке створюється для спільної реалізації певних інтересів (культурних, економічних, вікових, гендерних, регіональних, релігійних, професійних, соціальних тощо). Проте громадське об'єднання має право у будь-який час прийняти рішення про припинення своєї діяльності (саморозпуск). Управління державної реєстрації столичної юстиції консультує щодо  припинення громадської організації.

Ліквідація – це регламентована законом процедура, у результаті якої відбувається припинення діяльності юридичних осіб без переходу прав і обов’язків у порядку правонаступництва до інших юридичних осіб. Вона може здійснюватися в добровільному чи примусовому порядку. У добровільному порядку організація ліквідується за рішенням його учасників чи органу юридичної особи, уповноваженого на те установчими документами. Примусова ліквідація проводитися за рішенням суду.
Відповідно до частини 1 статті 104 Цивільного кодексу України юридична особа, в тому числі громадське об’єднання, припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації.
Припинення діяльності громадського об’єднання відбувається в порядку, визначеному Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань». Також, при підготовці документів для державної реєстрації рішення про припинення громадського об’єднання слід керуватися Законом України «Про громадські об’єднання».
Стаття 25 Закону України «Про громадські об’єднання» передбачає два шляхи припинення діяльності громадського об'єднання:
1) за рішенням громадського об'єднання, прийнятим вищим органом управління громадського об'єднання, у визначеному статутом порядку, шляхом саморозпуску або реорганізації;
2) за рішенням суду про заборону (примусовий розпуск) громадського об'єднання.
Відповідно статті 26 Закону України «Про громадські об’єднання» рішення про саморозпуск громадського об'єднання приймається у порядку, встановленому статутом цього об'єднання. Вищий орган управління, який прийняв рішення про саморозпуск громадського об'єднання, створює ліквідаційну комісію або доручає керівному органу здійснювати повноваження ліквідаційної комісії для проведення припинення громадського об'єднання як юридичної особи, а також приймає рішення щодо використання коштів та майна громадського об'єднання після його ліквідації відповідно до статуту.
Учасники (члени) громадського об’єднання зобов'язані протягом трьох робочих днів з дати прийняття рішення письмово повідомити орган, що здійснює державну реєстрацію.
Перелік документів, необхідних для державної реєстрації рішення про припинення громадського об’єднання визначений частиною 10 статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».
Згідно вищезазначеної норми закону для державної реєстрації рішення про припинення громадського об’єднання, прийнятого її учасниками, подаються такі документи:
1) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення учасників юридичної особи або відповідного органу юридичної особи, а у випадках, передбачених законом, - рішення відповідного державного органу, про припинення юридичної особи;
2) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) документа, яким затверджено персональний склад комісії з припинення (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) або ліквідатора, реєстраційні номери облікових карток платників податків (або відомості про серію та номер паспорта - для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта), строк заявлення кредиторами своїх вимог, - у разі відсутності зазначених відомостей у рішенні учасників юридичної особи або відповідного органу юридичної особи, а у випадках, передбачених законом, - у рішенні відповідного державного органу, про припинення юридичної особи.
Юридична особа припиняється з дня внесення до Єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Адміністративний збір за державну реєстрацію рішення про припинення громадського об’єднання не сплачується.
З цим пакетом документів необхідно звернутись до відповідних Головних територіальних управлінь юстиції, за місцезнаходженням громадського об’єднання.

Головний спеціаліст відділу державної
Реєстрації друкованих засобів масової
інформації та громадських формувань
Управління державної реєстрації Головного
Територіального управління юстиції
у місті Києві – державний реєстратор
А.Г. Чаплигіна

   

Всього відвідувань  

10192049
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
1336
10851
74567
92653
310714
8713324
10192049

Your IP: 34.204.183.113
Server Time: 2020-02-23 02:31:42
   

Хто на сайті?  

На сайті один гість та відсутні користувачі

   

Випадкове зображення  

Токарчук_портрет_200_x_300.jpg
   

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу
НПУ імені М.П.Драгоманова
Інститути
Інститут неперевної освіти
Факультети
Фізико-математичний факультет :: Факультет філософської освіти :: Факультет фізичного виховання та спорту :: Інженерно-педагогічний факультет :: Факультет інформатики :: Факультет іноземної філології :: Факультет історичної освіти :: Факультет корекційної педагогіки та психології :: Факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського :: Факультет магістратури, аспіратнути та докторантури :: Факультет природничо-географічної освіти та екології :: Факультет педагогіки та психології :: Факультет політології та права :: Факультет соціально-економічної освіти та управління :: Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ

Авторизація