Сімейні радники допоможуть владнати родинні конфлікти

2018 родина 200 x 135Щороку в Україні від домашнього насильства гине близько 600 жінок. Кожного дня поліція фіксує майже 350 фактів такого насильства. Проте до поліції звертаються лише 10-15% постраждалих.
Київ став першим містом в Україні, де Міністерство юстиції запустило ініціативу «Сімейні радники». Це нова спільна ініціатива Мін’юсту, системи Безоплатної правової допомоги та громадськості, спрямована на забезпечення захисту прав громадян у сфері сімейного права.

Наразі потерпілі від домашнього насильства вже не залишаться сам на сам зі своєю проблемою. За їхньою спиною будуть стояти професіонали, які захищатимуть та надаватимуть їм необхідну допомогу.
Цими професіоналами є сімейні радники. Це – комунікатори між людьми, які потребують допомоги, та тими інституціями, що цю допомогу надають.
Вони – лідери суспільної думки у власній громаді, волонтери Міністерства юстиції, котрі допомагають тим громадянам, які потерпають від домашнього насильства, несплати аліментів та сімейних проблем.
А також вони на місці з'ясовуватимуть ситуацію щодо кожного конкретного випадку й одразу вирішуватимуть проблему, а не відкладуть це питання у довгий ящик. Тепер більше не буде замовчувань, а приказка типу «б'є – значить любить» відійде в минуле.
Відтепер сімейні радники співпрацюватимуть із юристами системи Безоплатної правової допомоги, фахівцями державної виконавчої служби Мін'юсту, психологами, співробітниками Міністерства соціальної політики, Національної поліції та за потреби інших органів влади.
Першими сімейними радниками стали Віта Чигрина та Наталя Демченко.
Не так давно Віта Чигрина сама знаходилась у скрутній ситуації: залишившись без документів і власної домівки, сама виховує п’ятьох дочок, допомагає жінкам із важким розлученням і бореться за їхні права всупереч 25 рокам нещасного шлюбу, домашньому насильству та браку коштів.
Це саме той випадок, коли життєві труднощі не ламають, а надають сил. Тепер Віта на волонтерських засадах як сімейний радник допомагає іншим, хто, як і колись вона, опинився у скрутній життєвій ситуації та самостійно не може вибратись із неї.
Наталя Демченко, засновник руху «Дитина має право», теж потерпала від помсти чоловіка після розлучення. Несплата аліментів, насильство та шантаж – це всі ті неприйнятні речі, котрі переживала жінка. Зараз вона допомагає іншим справитись із сімейними негараздами.
Як працюватимуть сімейні радники?
Щоденна робота юстиції по захисту прав громадян дозволила нам проаналізувати реальні проблеми людей та чітко організувати роботу різних структур заради оперативного вирішення.
Фактично сімейні радники визначатимуть проблеми громадян у соціальних мережах, надаватимуть інформацію щодо захисту їхніх прав, організовуватимуть спеціалізовану та професійну допомогу державних органів влади.
Наразі спеціалісти пройшли належну підготовку. Вони навчились, як взаємодіяти і спілкуватись із постраждалими від насильства, організувати злагоджену та оперативну роботу всіх структур заради досягнення максимального результату.
Робота сімейних радників – це новий проект для України. Тільки у 2017 році в Україні вперше з’явились так звані параюристи. Такі громадські радники інформують своїх сусідів про їхні права, працюють над правопросвітою, перенаправляють людей до кваліфікованих юристів або відповідних громадських організацій, супроводжують громади у вирішенні дотичних до права питань (пільги, дороги, освіта, будівництво). Наприклад, у Сумській області громадська радниця допомогла мешканцям будинку скласти звернення до сільського голови щодо впорядкування прилеглої території: було спиляно старі дерева, перекладено дорожнє покриття.
Сімейні радники працюватимуть у більш вузькому спектрі: будуть вгамовувати сімейні конфлікти та допомагатимуть жертвам домашнього насильства.
Куди звернутись за допомогою сімейного радника?
Ініціатива Мін’юсту вже почала працювати. Наразі сімейні радники проводять прийом громадян кожного вівторка з 11:00 до 14:00 по вулиці Сімферопольська, 5/1, у Третьому центрі з надання безоплатної правової допомоги.
Захищайте свої права з Мін’юстом!

5200450
1922