СЛАВА УКРАЇНІ!!!

«Українська мова вчора, сьогодні, завтра в Україні і в світі»

12.11.2013

Українська мова12 листопада в центральному корпусі Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова відбулась всеукраїнська науково - практична конференція на тему: «Українська мова вчора, сьогодні, завтра в Україні і в світі».
Вибір теми обумовлений сучасним станом української мови у суспільстві. Мовне питання в Україні сьогодні є важливою складовою широкої проблеми – української ідентичності, бо мова – це духовна скарбниця нації, її серце, словом людина може передати найпотаємніше, свої мрії, бажання, сподівання, надії… Але чи замислюємося ми над всією значущістю цієї скарбниці, і тим, що саме по ній сприймають народ, його звичаї, традиції?

 

На пленарному засіданні були обговорені важливі питання стосовно сьогоднішнього стану української мови. Були заслухані цікаві промови, як промова ректора Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова; Андрущенка В.П., проректора з навчально – методичної роботи гуманітарних інститутів університету ім. М.П. Драгоманова; Андрусишина Б.І., професора кафедри сучасної української мови Інституту української філології Київського національного університету ім. Тараса Шевченка; Мосенкіса Ю.Л., проректора з дистанційної освіти та інновацій технології навчання Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова; Кудіна А.П., Леута О.І., доктор філологічних наук.
Проблематика конференції, як і завжди, звернула до себе увагу фахівців із різних галузей знання: філософії, культурології, лінгвістики, мистецтвознавства, історії, права, педагогіки, економіки, математики, фізики, техніки та інших. Близько двохсот учасників з тридцяти різних навчальних закладів приймали участь у конференції. І кожен міг обрати свій напрям доповіді. Тому на конференції працювало усього п’ять секцій:
1. Сучасні питання мовної політики та мовної культури в Україні.
2. Мова як чинник національної само ідентифікації.
3. Українська мова. Стан і перспективи розвитку.
4. Аспекти професійної комунікації в Україні і світі.
5. Актуальні проблеми текстології, дискурсології, прагмалінгвістики.
Серед учасників конференції – висококваліфіковані науковці, молоді вчені та аспіранти з усіх вузів , у тому числі – доктори та кандидати наук.
На конференції були присутні студенти не тільки з Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, а й з інших університетів. Таких як Київський національний університет імені Т.Шевченка, Національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, Національного авіаційного університету, Національного університету Києво - Могилянська академія, Уманського педагогічного коледжу та студенти з інших престижних вузів.
Доповіді багатьох учасників відрізнялись неординарним мислення, новим баченням проблем. Жваві дискусії тільки підбурювали інтерес у слухачів до вирішення важливих питань. І взагалі, приємно знати, що людям не байдужа доля рідної мови.
Сама конференція стала для усіх справжнім святом, коли затамувавши подих всі слухали виступ студентів Інституту мистецтва національного університету ім. М.П. Драгоманова. Вони подарували усім присутнім гарний настрій та ще раз підкреслили важливість вивчання української мови. І слова з пісень залишаться в нас у пам’яті назавжди.

Краща мова єднання це українська
Нам Україну народила,
Краща мова кохання це українська
Сила небес їй дала крила.

Наша українська мова — це золота скарбниця душі народної, з якої ми виростаємо, якою ми живемо й завдяки якій маємо величне право й високу гордість іменуватися народом України. Мова це наш скарб, який ми повинні пронести крізь віки. Зберегти цей скарб і передати його нашим нащадкам наш обов'язок.

   

Електронний розклад  

   

Всього відвідувань  

4983643
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
3697
2068
7796
17489
57144
4079372
4983643

Your IP: 127.0.0.1
Server Time: 2018-10-23 19:30:46
   

Хто на сайті?  

На сайті 119 гостей та відсутні користувачі

   

Випадкове зображення  

morozova.jpg
   

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу
НПУ імені М.П.Драгоманова
Інститути
Інститут неперевної освіти
Факультети
Фізико-математичний факультет :: Факультет філософської освіти :: Факультет фізичного виховання та спорту :: Інженерно-педагогічний факультет :: Факультет інформатики :: Факультет іноземної філології :: Факультет історичної освіти :: Факультет корекційної педагогіки та психології :: Факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського :: Факультет магістратури, аспіратнути та докторантури :: Факультет природничо-географічної освіти та екології :: Факультет педагогіки та психології :: Факультет політології та права :: Факультет соціально-економічної освіти та управління :: Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ

Авторизація